HP - News

Natalie Dormer namluví knihu Harry Potter: A History of Magic

14. srpna 2018 v 20:38 | Posted by: Nicol
Pottermore oznámilo, že Natalie Dormer (kterou můžete znát ze seriálu Hry o trůny, nebo z filmu Hunger games) namluví, v anglickém jazyce, knihu Harry Potter: A History of Magic, která vyšla minulý rok k příležitosti výstavy HP British Library). Skvělá zpráva pro fanoušky cizojazyčných audioknih. (Potterfan)

Total Film Magazine: 100 Greates Movie Characters Ever

9. ledna 2018 v 19:01 | Posted by: Nicol
Sice mám ještě na přidání nějaké maličkosti k Emmě Watson, ale chci to trochu prostřídat, tak přidávám něco i jiného. S Danem moc novinek není, ale to bych Vám hned přidala.

Ale na internetu se objevila zpráva, že se přemýšlí, že se do programu letošního filmového festivalu v Sundace přidá film Beast of Burden, kde Daniel hraje. Festival začíná 18. ledna, tak uvidíme, zda se dočkáme a nebo ne. Na IMDb byla aktualizována premiéra filmu a je tam únor 2018, takže se to možná s novinkami zlepší, doufám v to. S Danem by to fakt bodlo.

Magazín Total Film nechal hlasovat čtenáře, aby vybrali stovku největších filmových hrdinů vůbec, Harry Potter se tam musel prostě objevit a skončil na 19. místě. Každý hrdina z tohoto žebříčku získal potom svou obálku prosincového čísla. Přidávám pro zajímavost i první desítku. No, já bych dala Harryho aspoň do TOP 10, ikdyž pro mě je to prostě číslo 1, ale to je můj subjektivní názor.

1. Indiana Jones
2. Batman
3. Han Solo
4. Ellen Ripley
5. James Bond
6. Travis Bickle
7. Hannibal Lecter
8. Gandalf
9. The Joker
10. Princess Leia
19. Harry Potter

imagebam.com

Minikniha Harry Potter a Kámen mudrců

12. prosince 2017 v 19:38 | Posted by: Nicol
V roce 2004, J. K. Rowling prodala charitě miniknihu, která je podle knihy Harry Potter a Kámen mudrců. Díky nakladatelství Bloomsbury, které bude i tuto mini knihu prodávat se objevilo několik stránek. Kniha má celkem 36 stran. Není ještě jasné, jestli peníze půjdou znovu na charitu, ale podle mě ano, až budu vědět, tak přidám více informací. Jenom se objevila informace, že kniha neobsahuje nějaké nové informace, jen jsou tam ilustrace a útržku z prvního dílu. Aukce by měla proběhnout 14. prosince.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Harry Potter Saga > Books > Philosopher's Stone mini-book

Kolekce baťohů a kabelek s tématikou Harry Potter

10. prosince 2017 v 14:10 | Posted by: Nicol
source > snitchseeker
Módní návrhářka Danielle Nicole vytvořila novou kolekci psaníček a baťohů s tématikou Harryho Pottera a já Vám to sem musím přidat, protože se mi zalíbila hned na první pohled a třeba o tom baťůžku přemýšlím, že pokud to půjde, tak si ho objednám. Na jednom baťohu je blesk a brýle a na druhém brýle, která měla ve filmu Lenka Láskorádová, psaníčka jsou s tématikou bradavických kolejí, jak se symboly zvířat, tak uniforem. Neskutečně povedené. Pro objednání klikněte SEM.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Harry Potter Saga > Miscellaneous > Hangbag Collection by Danielle Nicole

Harry Potter: The Entire Adventure | HBO

3. prosince 2017 v 11:05 | Posted by: Nicol
I stanice HBO udělá fanouškům Harryho Pottera radost, jelikož se chystá i u nich maraton filmů. Diváci se můžou těšit po Novém roce na všech osm částí a také na první díl Fantastických zvířat, k tomuto účelu stanice i vytvořila trailer, který tento maraton propaguje.

Nevím, jestli to bude i na našem HBO, jelikož program je jen do půli prosince.

Harmonogram:
2. leden - Harry Potter a Kámen mudrců
3. leden - Harry Potter a Tajemná komnata
4. leden - Harry Potter a vězeň z Azkabanu
5. leden - Harry Potter a Ohnivý pohár
6. leden - Harry Potter a Fénixův řád
7. leden - Harry Potter a Princ dvojí krve
8. leden Harry Potter a Relikvie smrti část 1
9. leden - leden Harry Potter a Relikvie smrti část 2
10. leden - Fantastická zvířata a kde je najít

Harry Potter každou sobotu na Nově

28. listopadu 2017 v 15:08 | Posted by: Nicol
Také patříte mezi lidi, co se koukají na filmy Harry Potter stále a stále dokola? Mám pro Vás dobrou zprávu, protože na stanici Nova budou vysílat každý díl. Na díly o mladém čaroději se můžete těšit každou sobotu od 20:20.

První díl bude vysílán již tuto sobotu 2. prosince.

Já osobně raději koukám v originále, ale i na ty filmy s dabingem se ráda podívám, ikdyž zrovna včera jsem dokoukala všechny díly v rámci víkendového maratonu.

Harry Potter a Kámen mudrců slaví 20. let.

26. června 2017 v 20:28 | Posted by: Nicol

Tak dnešní den je jeden z milníku ve světě Harryho Pottera a o co se jedná? Přesně před 20 lety, 26. června vyšla první kniha z této série a to Harry Potter a Kámen mudrců, takže na sociálních sítích a přes různá média se o tom mluví hodně. Já jsem měla v plánu udělat na tento den layout, který by obsahovat fotografie z filmu, a zakomponovat do toho i knhu, o které to je, ale časově mne to bohužel nevyšlo, ale uvidíme, jestli se k tomu dostanu později a nebo ne.

Sama J. K. Rowling reagovala na tuto událost:
20 years ago today a world that I had lived in alone was suddenly open to others. It's been wonderful. Thank you.#HarryPotter20
Před 20 lety se svět, ve kterém jsem žila sama otevřel i ostatním. Bylo to nádherné. Děkuji Vám. #HarryPotter20

Bonnie Wright (Ginny Weasley)
She had a vision. Congratulations @jk_rowling ⚡️#HarryPotter20
Měla vizi. Gratuluji @jk_rowling ⚡️#HarryPotter20 - Fotografie

Jessie Cave (Levandule Brownová)
Blessed to have been a tiny part in the 20 years of magic #20YearsOfHarryPotter ⚡️⚡️⚡️⚡️
Jsem potěšena, že jsem byla drobnou součástí 20 let magie #20YearsOfHarryPotter ⚡️⚡️⚡️⚡️

Shefali Chowdhury (Parvati Patil)
#HarryPotter20thAnniversary 🎉🎉🎉🎉👌

Jason Isaacs (Lucius Malfoy)
20 amazing years ago today @jk_rowling unleashed the speccy one. Will I one day go from least to most popular? #sad https://yougov.co.uk/news/2017/06/25/20th-anniversary-first-harry-potter-book-yougov-di/ …

Afshan Azad (Padma Patil)
Congratulations @jk_rowling on the last 20 years and thank you for changing my life. I owe you everything. #HarryPotter20 ⚡️❤️

Devon Murray (Seamus Finnigan)
I'm truly honoured to be part of something so special to so many people. Here's to another 20 magical years #20YearsOfHarryPotter

Time Magazín a jeho speciální vydání k 20. výročí vydání Harryho Pottera a Kamene Mudrců

18. června 2017 v 17:52 | Posted by: Nicol
Předtím než se vrhnu na podstatu tohoto článku, tak konečně mám za sebou zkouškové a bez ztráty kreditů, takže jsem se rozhodla, že na ekonomce (někdo se ptal, na jaké škole jsem Vysoká škola ekonomická v Praze) zůstanu a na UK se nezapíšu, ikdyž na jednu stranu mě to trochu láká, ale víc chci zůstat zde. Poslední zkoušku jsem měla ve čtvrtek, výsledek jsem měla v pátek odpoledne, takže jsem hezky oslavovala konec školy a začátek prázdnin, zítra nastupuji do práce, ale mám to jen 12, tak odpoledne budu mít volná, takže nějaký čas na blog asi bude :) Pomalinku se vrhám na mé resty, konečně upravuji menu, dodělala jsem projekty a přidala tam ty nové a potvrzené, chci dodělat ikonky pro sisters a nyní se půjdu podívat na Vaše blogy.

Jistě mnozí z Vás postřehli, že letos je 20. výročí vydání 1. knihy ze série Harry Potter a to Harry Potter a Kámen mudrců (přesně 26. června 2017) a magazín Times se rozhodl pro speciální vydání věnované této události. Vydání bude obsahovat ohlédnutí za knihami a filmy, rozhovory s Danielem , Emmou Watson a dalšími herci z filmů a mnoho dalšího. Tak nějak doufám v nějakou událost k takovému datu, ale nevím :/ Nevěřím tomu.

Magazín vyjde 23. června 2017
A pokud si ho chcete stáhnout a objednat - Amazon, Paperback a digitalní verze (Kindle)

Ilustrovaná verze Harry Potter a vězeň z Azkabanu

3. června 2017 v 20:39 | Posted by: Nicol

Již jsem Vás informovala, že nová ilustrovaná verze třetího dílu Harryho Pottera vyjde 3. října na trzích UK a USA, ale i u nás vyjde tento rok, datum Vám pak napíšu, až ho budu znát. Aby nám to čekání trochu uteklo, tak Bloomsbury vydalo pár scanů z knihy a to i včetně obalu. Ilustrace jsou jako vždy od Jima Kaye. Kniha bude mít pevnou vaznu a bude obsahovat více jak 115 obrázků. Bude vydána ve více jak 21 jazycích.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Oficiální datum vydání finální verze scénáře ke hře Harry Potter and the Cursed Child, Parts One and Two: The Official Playscript of the Original West End Production

18. dubna 2017 v 19:53 | Posted by: Nicol
Britské nakladatelství Scholastic zveřejnilo datum a název pro konečné vydání scénáře hry Harry Potter a Prokleté dítě.

8 a finálový příběh bude dostupný celosvětově od 25. července 2017 a ponese název: Harry Potter and the Cursed Child, Parts One and Two: The Official Playscript of the Original West End Production

Kniha se bude lišit od toho scénáře, který již známe z minulého roku hlavně tím, že bude obsahovat více detailů z kouzelnického světa před epilogem a také zde najdeme rodinný strom Potterů.

Hra Harry Potter a prokleté dítě se bude hrát i na Broadwayi!

13. února 2017 v 14:28 | Posted by: Nicol
Divadelní hra Harry Potter a prokleté dítě se přesouvá pro velký úspěch i na prkna broadwayského divadla, ale budou zde účinkovat jiní herci než v Londýně a během února budou probíhat konkurzy.

Autoři hry zdůrazňují, že nijak nerozlišují, kdo by měl postavy hrát, musí se vejít jen do věkové hranice a být stejného pohlaví, což je logické, ale je jim jedno, jestli se na Harryho přihlásí někdo třeba s tmavou pletí, v Londýně hrála Hermionu herečka s tmavou pletí.

První zkoušky poté proběhnou na začátku roku 2018.

Pokud se tu nachází někdo, kdo to chce zkusit, odkážu Vás sem.

Nové obaly knihy Harry Potter a Kámen mudrců k 20. výročí vydání!

12. února 2017 v 15:02 | Posted by: Nicol

Nakladatelství Bloomsbury zveřejnilo nové obaly pro knihu Harry Potter a Kámen mudrců, jelikož se letos slaví 20leté výročí (26. červen 2017) od vydání této knihy (nemůžu uvěřit, že je to už 20 let!)

Jsou dvě verze, ale obě mají něco společného, jedná se o obaly stylizované do barev jednotlivých kolejí. Nová verze knih vyjde 1. června v UK, ale doufám, že se to nějak dostane sem, protože jsem se do toho zamilovala a nebo skončím na Amazonu a objednám to odtud. Nejvíce se mi líbí mrzimorská verza u těch obalů v černém, ta žlutá opravdu hezky vynikne, ale všechny jsou nádherné!

Knihy budou jak v pevné, tak i paperback verzi. Autorem ilustrací je Levi Pinfold.

Předobjednat si můžete knihu (knihy) ZDE.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Harry Potter Saga > Books > 20th anniversary editions of Harry Potter and the Philosopher's Stone

imagebam.com
Harry Potter Saga > Books > 20th anniversary editions of Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter Book Night /02.02/

11. února 2017 v 20:27 | Posted by: Nicol
source > twitter.com, snitchseeker.com
A dneska asi poslední článek, ikdyž jich mám potom připravených více, ale chci si to nechat na horší časy. 2. února proběhl tzv. Harry Potter Book Night, což je den, kdy se sejdou všichni fanoušci série Harryho Pottera v různých knihkupectvích, školách, knihovnách a diskutují s ostatními fanoušky, tento den se v Británii koná pravidelně, někteří fanoušci mají i obleky. Jsou pro ně i připravené různé soutěže, atrakce. A pořádá to vydavatelství Bloomsbury. Přijde mi to fakt hezké, akce se zúčastňují, jak děti, ale i dospělí. V ten den i uctili na některých místech památku nedávno zemřelého herce Johna Hurta.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Harry Potter Saga > Miscellaneous > Fan Events > 02.02 - Harry Potter Book Night

Harry Potter 8-part film series coming to Ultra HD Blu-ray starting this March

11. února 2017 v 18:31 | Posted by: Nicol
Warner Bros. Home Entertainment oznámilo, že všech osm filmů ze série Harryho Pottera bude vydáno na Ultra HD Blu-ray v tomto roce.

Nejdříve budou vydány poslední 4 filmy a to v ten samý den, co vyjdou Fantastic Beasts and Where to Find Them na DVD a Blu-ray, takže 28. března 2017. První čtyři filmy vyjdou později tento rok.

Byly zveřejněny i obálky těchto HD Blu-ray CD. Takže jsem Vám je i rovnou přiložila do článku a pokud bude mít někdo zájem, tak tu mám i odkazy, kde si to můžete předobjednat a nebo jen juknout na cenu.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Harry Potter Saga > Others > Ultra HD Blu-ray

'Harry Potter and the Cursed Child' wins three 2017 Critics' Circle Theatre Awards

11. února 2017 v 18:13 | Posted by: Nicol

Jelikož bylo docela hodně novinek ohledně Daniela. tak jsem ostatní novinky moc nepřidávala, ale teď je zase sucho, takže jdu na ty ostatní.

Divadelní hra Harry Potter a Prokleté dítě vyhrála tři ceny na předávání divadelmích cen Critics' Circle Theatre Awards, které probíhaly na konci ledna v Londýně.

Cenu si odnesl režisér hry John Tiffany, herec Anthony Boyle, který hraje Scorpiuse Malfoye a designérka Christine Jones.

John Hurt, Oscar-Nominated Actor Dies at 77

28. ledna 2017 v 10:12 | Posted by: Nicol
Dnes se na internetu objevila smutná zpráva a to, že herec John Hurt zemřel.

Herec zemřel ve svých 77 letech.

Ve filmech Harryho Pottera si zahrál pana Ollivandera (výrobce a prodejce hůlek v Příčné ulici).

Herec podlehl na rakovinu, se kterou bojoval už od roku 2015.

Mezi jeho další filmy patří například: Sloní muž, Jeden musí z kola ven, 1984, a poslední role ve filmu Jackie s Natalií Portman.

Harry Potter se vrátí na plátna kin?

20. ledna 2017 v 19:51 | Posted by: Nicol
Dneska jsem už nechtěla přidávat žádný článek, ale je to úplně čerstvá (ne)ovinka, že jsem nemohla čekat.

Je to již 6 let od posledního dílu o chlapci, který přežil, ale dnes se znovu objevila informace, že nás čeká zfilmování divadelní hry, která se odehrává o 19 let později - Harry Potter a Prokleté dítě.

Zdroj, který tuto informaci "vynesl" ven, se odvolává na Jima Hilla (historik, novinář, který má dobré kontakty v Disney a Universal), ten řekl, že Warner Bros chystá zfilmování.

Hill, řekl: "Slyšel jsem, že Warner Bros mluvilo s Emmou Watson, Rupertem Grintem a samozřejmě s Danielem Radcliffem, že by se vrátili do dalšího pokračování filmů." Pokračoval: "Chtějí, aby se v chystané triologii objevili stejní herci, jako v předchozích dílech, viděli jsme je vyrůstat a dospět." "Samozřejmě by se najalo i mnoho mladých herců, aby hráli děti známých kouzelníků."


Hill, také řekl, že bychom se prvního filmu dočkali až v roce 2026, po všech premiérách Fantastických zvířat.

Před pár hodinami, se i sama Rowlingová vyjádřila na twitter:


Vím, že hodně lidí hledá důvod, proč se radovat, ale není nic pravdy na #CursedChild filmové trilogii.

To různé webové portály komentují tím, že se Rowlingová snaží říkat opak, jelikož se čeká až na oficiální vyjádření Warner Bros.


4 New J.K. Rowling's Wizarding World films' tie-in books set for early 2017 release

20. ledna 2017 v 17:57 | Posted by: Nicol
Několik nových knih z kouzelnického světa bude vydáno v následujících několika měsích. Takže jsem si pro Vás připravila takový shrnující článek, jinak data vydání jsou v USA a UK, u nás vyjdou i další knihy, které už v těchto státech vyšly minulý rok, třeba přeložený scénář k Fantastickým zvířatům.

J.K. Rowling's Wizarding World: Movie Magic Volume Two: Curious Creatures
Pevná vazba - 14. březen, 2017

Hrabáci, hypogryfové, skřítkové - Kouzelný svět J. K. Rowling oplývá kouzelnými tvory všech druhů. Ale jak je přivést k životu na filmovém plátně? Je Occamy had a nebo pták? Kniha obsahuje detailní popisy všech kouzných stvoření, jak z filmů o Harrym Potterovi, tak z Fantastických zvířat. V knihe jsou pop-up okna, odnimatelné plakáty a mnoho dalšího.J.K. Rowling's Wizarding World: Magical Film Projections: Creatures
Pevná vazba - 14. březen, 2017

Díky použití silných černých čar k ohraničení ilustrací, tato okouzlující kniha umožňuje fanouškům promítnout své oblíbené scény z filmů Harry Potter a Fantastická zvířata a kde je najít doma s baterkou.Harry Potter Magical Artifacts Poster Coloring Book
Paperback - 9. květen, 2017
Od zlatonky k bezedné kabelce, kterou měla Hermiona, svět Harryho Pottera je plný okouzlujících artefaktů. Kniha je speciální kolekce plakátů, které si můžete vybarvit podle svého, obrázky jsou tištěné na vysoce kvalitním kartonu a lze je snadno odtrhnout.Harry Potter: Hogwarts: A Cinematic Yearbook
Pevná vazba - 31. leden, 2017

Představte si svůj první rok na Bradavické škole čar a kouzel! Jaké by to bylo jezdit bradavickým Expressem z nádraží King's Cross, navštívit obchody v Příčné ulici, být zařazen do jedné z bradavických kolejí, navštěvovat hodiny lektvarů, vyzkoušet si famfrbál? Kniha obsahuje zábavné aktivity, fotografie ze všech osmi filmů, včetně 8-stránkového deníku Bradavic, který obsahuje plakáty postav. Cokoliv se může stát v Bradavicích.

J.K. Rowling je stále královnou literatury!

17. ledna 2017 v 17:00 | Posted by: Nicol
S příchodem nového roku, USA Today vydalo žebříček nejvíce prodávaných knih roku 2016. A není překvapením, že se tam objevila i J. K. Rowling.

V seznamu se objevily hned tři tituly, které nesou jméno Rowlingové, jedná se o Harry Potter a Prokleté dítě ,Fantastic Beasts and Where to Find them: The Original Screenplay, Harry Potter a Tajemná komnata ilustrované vydaní.

Všechny tři knihy se obejvily v žebříčku top 100, Prokleté dítě se dokonce objevilo na prvním místě, jelikož bylo 6 týdnů na prvním místě, co se týče prodávanosti. A to není jedinou výhrou této knihy, dokonce vyhrálo cenu Goddreads Choice Award a Prokleté dítě bylo nejprodávanější knihou na Amazonu v roce 2016. Fantastická zvířata se umístila na 14. místě.

Ale ani nováčci nebyly jediným skvělým počinem této spisovatelky. Tři starší knihy se navrátily zpět do poliček knihoven lidí. Harry Potter a Kámen mudrců, který původně vyšel v roce 1998, se objevil na 22. místě, ilustrované vydání té samé knihy, které vyšlo v roce 2015 se objevilo na 67. místě a Harry Potter a Tajemná komnata (1999) na 91. místě, ilustrované vydání této knihy z roku 2016 se objevilo na 96. místě.


Jsem na Rowlingovou opravdu pyšná, protože její knihy stále mění lidem životy a stále se po tolika letech drží na příčkách v těchto seznamech.

75,000 Additional “Cursed Child” Tickets Set to Be Released!

11. ledna 2017 v 14:39 | Posted by: Nicol
Toužíte po lístcích na představení velice oblíbené hry Harry Potter and the Cursed Child ve West Endu? Tak máte štěstí.

Nedávno bylo oznámeno, že bude do oběhu přidáno 75.000 vstupenek a to přesně 23. ledna, bude to na představení od 7. února 2018 do 29. dubna 2018.

Ceny vstupenek začínají na 15 librách za jednu, závisí to samozřejmě na místě sezení. K dispozici bude 300 nových vstupenek na představení.

Takže pokud mátě někdo cestu do Londýna a chcete vidět představení máte možnost :)

Mimochodem, našla jsem konečně nějaké novinky, takže se tu později večer s nimi objevím.

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban illustrated book reportedly out Oct. 3, 2017

8. ledna 2017 v 10:58 | Posted by: Nicol
Jak jistě víte, tak celá série Harryho Pottera bude mít svou ilustrovanou edici, vyšly již první dva díly - Kámen mudrců, Tajemná komnata a konečně víme, kdy vyjde třetí pokračování s ilustracemi Jima Kaye.

Stránka Bloomsbury nám potvrdila, že třetí díl Harry Potter a Vězeň z Azkabanu od J. K. Rowling vyjde 3. října, 2017 ve Spojených státech a UK, kdy bude u nás, to ještě nevíme, ale snad brzy.

Máte již předchozí dvě knihy? Já je mám a jsem hrozně ráda, že můžu pokaždé čekat zase na novou knihu, navíc ty ilustrace jsou fakt nádherné.

 
 

Reklama