Únor 2017

V současné době probíhají kastingy na roli mladšího Albuse Brumbála

28. února 2017 v 17:16 | Posted by: Nicol |  FBAWTFT - News
Novinky o Danielovi nejsou, takže přináším jinou, která není zas tak důležitá, ale tak lepší něco než nic.

Autorka kouzelnického světa Harryho Pottera a Fantastických zvířat J. K Rowling potvrdila, že producentský tým je v prostředku při hledání vhodného herce na mladší verzi Albuse Brumbála.

Na předávání cen BAFTa se nám také svěřila, že je Albus její oblíbenou postavou, takže hledání vhodného kandidáta byl pro ní obrovský závazek a i pro ostatní zúčastněné při hledání.

Natáčení druhého dílu Fantastických zvířat začně již letos v létě a uvidíme již známe herce jako: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Ezra Miller, Zoe Kravitz, a Johnny Depp.

Fotky z představení Rosencrantz & Guildenstern Are Dead od fanoušků (25. únor)

27. února 2017 v 20:24 | Posted by: Nicol |  Gallery Updates
Na internetu jsem ještě našla tři fotografie od fanoušků, kteří se 25. února zúčastnili divadelního představení Rosencrantz & Guildenstern Are Dead, jelikož se nesmí v divadle fotit během hry, tak jsou ty fotky nekvalitní, ale přidávám je, protože novinky s Danem nejsou žádné a další představení je až 3. února, takže si myslím, že do té doby nebude asi nic.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Theatre Productions > Rosencrantz & Guildenstern Are Dead (2017) > 25.02 - Performance (Photos from fans)

Více info k vydání scénáři Fantastických zvířat a kde je najít

26. února 2017 v 19:50 | Posted by: Nicol |  FBAWTFT - News
Dnes ještě jeden článek a ten se týká Fantastických zvířat, jistě někteří z Vás víte, že J. K. Rowlingová napsala scénář k filmu Fantastická zvířata a rozhodla se ho vydat i v knižní podobě. Mám tu pro Vás obálku knihy a nějaké info o vydání. Kniha lze již nyní na většině internetových knihkupectví předobjednat, bude stát od 260-290 Kč, záleží, kde si jí objednáte a oficiálně vychází 13. března 2017. Má 384 stran a je v pevné vazbě. Je to vlastně knižní převyprávění stejnojmenného filmu, který byl minulý rok v listopadu v kinech.

Recenze, kritiky (martinus.cz)
Scénáristický debut J.K. Rowlingové, Fantastická zvířata a kde je najít, je mistrovským vyjádřením autorčiny fantazie, vtipu a smyslu pro detail. Tento podmanivý příběh o odvaze, přátelství a lásce je stejně vzrušující ve své knižní podobě jako na velké obrazovce; jeho postavy si nelze nezamilovat. Na stránkách scénáře čtenáři plně docení spletitý, temný děj stejně jako chytré a dojemné dialogy, jimiž je J.K. Rowlingová proslulá.
Helena Šváchová, překladatelka titulu Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

O knize
Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander - kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne - vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.
imagebam.com
Fantastic Beasts and Where to Find Them > Book Covers

S fanoušky po představení Rosencrantz & Guildenstern Are Dead /25.02/

26. února 2017 v 13:01 | Posted by: Nicol |  Gallery Updates
source > tumblr.com
Tak jsem doufala a mé přání se splnilo, jelikož tu máme nové fotografie, jsou to fotky s fanoušky. Včera se totiž konala premiéra Rosencrantz & Guildenstern Are Dead v divadle Old Vic v Londýně, a Daniel se po představení šel vyfotit s fanoušky a podepsat se jim. Mnoho fanoušků na sociální sítě přidalo svou fotku, takže jsem Vám to posbírala a máme tu rovnou 15 fotografií ze včera a doufám, že se dočkáme dalších fotek v další dny představení. U každé fotky byl popisek, jak byl Dan milý a jedna fanynka k fotce napsala, že se s Danem vyfotila a pak se vrátila pro autogram se slovy, že se omlouvá, že ho otravuje a Dan ji na to řekl, že jeho fanoušci ho neotravují nikdy a celkově všichni psali, že byl na ně neskutečně milý a že si s nimi i povídal.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Miscellaneous > 25.02 - With Fans

A mám tu ještě jednu fotku s fanynkou, která je z 24. února, kdy Dana zastihla před divadlem, kam šel na zkoušku.
imagebam.com
Miscellaneous > With fans

Trailer k filmu Jungle

25. února 2017 v 17:02 | Posted by: Nicol |  Videos
Konečně! Objevil se první oficiální trailer k filmu Jungle, kde hraje Daniel Radcliffe, film je podle skutečné události a podle knihy Yossiho Ghinsberga (ve filmu ho hraje Daniel), tento příběh se objevil i v hodinovém dokumentu od Discovery Channel s názvem I Shouldn't Be Alive, Jungle je film o mladém dobroduchovi, který se vydá do amazonského pralesa, doprovází ho jeho dva přátelé a průvodce, ale jejich cesta se obrátí na nebezpečnou a smrtelnou expedici.

Vypadá to, ale že trailer unikl, takže jsem měla dilema, zda ho přidat, ale máte ho tu.

Behind the scenes photos from Swiss Army Man #6

24. února 2017 v 20:15 | Posted by: Nicol |  Movies
source > tumblr.com
Novinky stále nejsou, takže čerpám ze železných zásob, zítra je premiéra hry Rosencrantz & Guildenstern Are Dead, tak jsem zvědavá, zda-li se objeví nějaké fotografie, uvidíme. Mám tu pro Vás tři fotografie, které jsem zařadila do behid the scenes rubriky k filmu Swiss Army Man a je to z přípravy "umělého" Mannyho, ale musím říct, že jak to vypadá realisticky, tak mě to i děsí :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Movies > Swiss Army Man (2016) > Behind The Scenes

Divadelní hra Rosencrantz & Guildenstern Are Dead se bude také živě vysílat do Prahy!

22. února 2017 v 19:27 | Posted by: Nicol |  News
source > vk.com/radcliffedaily
Dobrý večer všem, omlouvám se, že tu moc nejsem, novinky tolik nejsou, tedy myslím o Danielovi, a navíc toho mám ve škole docela dost, ale vynasnažím se konečně oběhnout aff aspoň.

Ale dnes tu mám pro Vás velice důležitou zprávu, jak jistě víte, tedy nedávno jsem Vám o tom psala, tak 20. dubna proběhne živý přenos ze hry Rosencrantz & Guildenstern Are Dead a to v několika divadlech po celém světě, sama jsem moc nedoufala, ale jukla jsem se na stránky National Theatre London, kam postupně přidávali města a divadla, ve kterých živý přenos z této hry proběhne.

A PRAHA je mezi nimi!!!! Bohužel, co jsem koukala, tak na Slovensku se nic nekouná.

V Praze to proběhne v kinu Aero a v Bio Oku! Lístek stojí 300 Kč a začíná to tedy 20. dubna v 19:45. Já už jsem si musela vstupenky zarezervovat, a je dobré, že mohou být rezervované měsíc! Takže pokud máte zájem, tak běže na webovky těchto míst a lístky můžete zakoupit, třeba se tam s někým potkám :)
imagebam.com
Theatre Productions > Rosencrantz & Guildenstern Are Dead (2017) > Posters

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead Poster

20. února 2017 v 19:49 | Posted by: Nicol |  Gallery Updates
source > vk.com/radcliffedaily
Po odvysílání páteční epizody The Graham Norton Show, ano budu to stále zmiňovat, stále z toho mám obrovskou radost, se objevil nový a hlavně první promo plakát ke hře Rosencrantz & Guildenstern Are Dead, ve které Daniel hraje v hlavní roli, na plakátu je i info, které jsem Vám zmiňvala, že představení začínají 25. února, což je za chvilinku, takže doufám, že se něco objeví a bude objevovat ke hře.
imagebam.com
Theatre Productions > Rosencrantz & Guildenstern Are Dead (2017) > Posters

J.K. Rowling asi potvrdila, že Ariana Dumbledore měla jako dítě Obscurus

20. února 2017 v 12:44 | Posted by: Nicol |  HP - Articles
Mnoho fanoušků po zhlédnutí filmu Fantastická zvířata a kde je najít na sociální twitter diskutovala, jestli náhodou neměla sestra Albuse Brumbála, Ariana Obsucurus.

Několika tweetů si všimla i autorka ságy o Harrym Potterovi a komentáře fanoušků "lajkla", takže tím možná potvrdila, to o čem fanoušci spekulovali.
Kdo jste neviděli Fantastická zvířata, tak Obscurus je nekontrolovatelná kouzelnická síla, která vzniká potlačováním kouzelnických schopností a posedá děti (= obskuriál), které ve věku desíti let zemřou, protože Obscurus déle nepřežívá.

Obskuriál je někdo jako Credence Barebone v Fantastickým zvířatech.

Popis této síly sedí i na událost, která se stala Arianě, poté co byla napadaně třemi mudlovskými chlapci, jak nám bylo prozrazeno v Relikviích smrti.


Fantastic Beasts and Where to Find Them DVD/Blu-ray Covers

19. února 2017 v 14:38 | Posted by: Nicol |  FBAWTFT - News
source > snitchseeker.com
Film Fantastická zvířata a kde je najít oficiálně vychází na DVD/Blu-ray 28. března, tak se objevují různé verze obalů, líší se například zemí a dokonce některé obchodní řetězce tvoří speciální balíčky, třeba když si DVD koupíte v řetězci Target, tak získáte sběratelské kartičky s Newtem, Tinou, Queenie, Jacobem, nebo speciální napodobeninu kufříku, který měl Newt, někde dostanete sběratelskou figurku Hrabáka, která je fakt super a právě obal s tímto tvorem se mi líbí nejvíce, protože ve filmu je fakt skvělý.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Fantastic Beasts and Where to Find Them > DVD/Blu-ray

The Graham Norton Show S20E18 Tom Hiddleston, Ruth Wilson, Ricky Gervais, Daniel Radcliffe

18. února 2017 v 21:27 | Posted by: Nicol |  Videos
A jak jsem slíbila tak nakonec dnes video z Graham Norton Show, kde byl Daniel, video jsem našla rovnou s celou epizodou, takže se můžete podívat, ale pokud Vás zajímá jen Daniel, tak ten přijde až okolo 30:50.
Jako první se moderátor zmiňuje o tzv. Daniel Radcliffe Time Traveler, podle překladu cestování časem s Danielem, jedná se o to, že fanoušci hrozně rádi tvoří fotomontáže s Danielem a většinou je Dan jako žena a v minulých stoletích, řešilo se to i v show Jimmyho Kimmela a tady se řeší to, že se objevila nová fotomontáž, kde je Dan zase jako žena, jedná se o již podobné osoby Danovi a tak to i vzniklo, Dan si z toho dělá srandu, potom zde Dan i Joshua mluví o hře Rosencrantz & Guildenstern Are Dead, kde hrají a premiéra se opravdu blíží, doufám, že se dočkáme další propagace, uvidíme. Potom zde Dan mluví o tom, jak se zbavil paparazzi a musím říct, že ho fakt za to obdivuji, mluví v tom souvislosti, jak odchází z divadla. Potom zde mluví o spolupráci s Rickym Gervais, když mu bylo okolo 17, ten tam byl také jako host, je tam i scénka.

The Graham Norton Show (Backstage)

18. února 2017 v 14:54 | Posted by: Nicol |  Gallery Updates
source > vk.com/radcliffedaily
Ještě než Vám přidám video z The Graham Norton Show, chci ho nejdříve zkouknnout sama, abych Vám mohla napsat, o čem tam přibližně Daniel mluvil, abych ho nepřidávala bez popisku, dnes to bude určitě, tak Vám přidám ještě dvě fotografie, které se objevily ze zákulisí, líbí se mi hlavně ta první, kde je Dan u své šatny a jak na to tak hezky kouká :D Dnes se tu ještě objevím s tím videem.
imagebam.com imagebam.com
Appearances > 2017 > 16.02 - The Graham Norton Show (Backstage)

The Graham Norton Show in London /15.02/

16. února 2017 v 18:42 | Posted by: Nicol |  Appearances 2017
source > danielradcliffe.com.br
Nedávno jsem Vás informovala o tom, že se Daniel v rámci propagace divadelní hry Rosencrantz & Guildenstern Are Dead objeví 17. února v show The Graham Norton v Londýně, show se natáčela včera/dnes (přesné datum nevím, ale spíše včera). Mám tu pro Vás fotky ze show, ale zítra se večer odvysílá, takže video přidám hned, jak to bude možné, neskutečně mě ty fotky potěšily, protože tam Daniel vypadá fantasticky, má tam letmé strniště a ten oblek je fantastický! A mimo něj tam byl i kolega ze hry a třeba Tom Hiddleston.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Appearances > 2017 > 15.02 - The Graham Norton Show in London

Behind the scenes photos from Swiss Army Man #5

16. února 2017 v 15:00 | Posted by: Nicol |  Movies
source > danieljradcliffe.tk
Tak přeci jenom tu mám další článek a ještě jeden úplně navečer přidám, ten mi udělal asi největší radost a souvisí se zítřejším vysíláním The Graham Norton Show, kde se Daniel objeví a už jsem Vám o tom psala, ale ještě k těmto fotkám, jsou z natáčení filmu Swiss Army Man a vznikly při západu slunce na pláži, jsou umělecké a romantické zároveň a velmi se mi líbí.
imagebam.com imagebam.com
Movies > Swiss Army Man (2016) > Behind The Scenes

With fans #4

16. února 2017 v 10:43 | Posted by: Nicol |  Gallery Updates
source > tumblr.com
Včera jsem nakonec usla, tak přidávám tu slíbenou novou fotku, která se objevila, není nová, to už víme podle vousů, které Daniel nemá, ale nově se objevila, je to s barmanem, který Daniela obshluval a pak se s ním vyfotil, je to zlatá fotografie, nevím přesně z jaké restaurace/baru to je, ale jenom to, že je to v Londýně.
imagebam.com
Miscellaneous > With fans

Broadway Cares/Equity Fights AIDS /22.11/

15. února 2017 v 20:18 | Posted by: Nicol |  Appearances 2008
source > gradcliffe.net
Ještě než přidám tu jedinou novinku, která se s Danielem objevila, tak přidám ještě článek ke starším fotkám, chci s tím pohnout, ať to mám brzy hotové a když není moc novinek tak toho využiji, protože chci pak doplňovat i věci k HP, takže s tím chci pohnout. Mám tu fotky z 22. listopadu a bohužel jsem moc nezjistila o co přesně se jednalo, já osobně si myslím, že Daniel vystoupil na benefiční akci, odkud výtěžek šel na léčbu nemoci AIDS, vystoupil zde i s ostatními herci ze hry Equus.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Appearances > 2008 > 22.11 - Broadway Cares/Equity Fights AIDS

At the Broadhurst theatre /12.11/

15. února 2017 v 19:24 | Posted by: Nicol |  Appearances 2008
source > gradcliffe.net
Dlouho nic a další akce v roce 2008 je z 12. listopadu, kdy se Daniel objevil v divadle Broadhurst, kde se pro veřejnost vystavovali rekvizity z divadelního představení Equus, ale z původní verze z roku 1974, Daniel v této hře hrál v hlavní roli v roce 2008, pokud Vás zajímá o čem tato divadelní hra je, tak Vás odkážu SEM na článek v rubrice projects na tomto blogu.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Appearances > 2008 > 12.11 - At the Broadhurst theatre

Times Talks event at the New York Times Building in New York City /19.08/

15. února 2017 v 15:48 | Posted by: Nicol |  Appearances 2008
source > gradcliffe.net
Novinky s Danielem nejsou žádné a já nemám moc času, abych překládala a hledala novinky ohledně HP a Fantastických zvířat, takže využiji toho, že mám v rozepsaných připraveno milion článků na zveřejnění, co se týče starších akcí. Takže dokud nebudou novinky, tak Vás budu otravovat s nimi, snad to vydržíte. 19. srpna se Daniel v New Yorku ukázal v budově novin New York Times, kde se ukázal v pořadu Times Talks, kde promluvil hlavně o sérii Harry Potter, pokusila bych se dohledat i nějaké video, nebo něco, ale uvidíme, protože je to z roku 2008, tak tomu moc nevěřím.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Appearances > 2008 > 19.08 - Times Talks event at the New York Times Building in New York City

English Twenty20 Cricket Cup /26.07/

15. února 2017 v 12:51 | Posted by: Nicol |  Appearances 2008
source > gradcliffe.net
Pokud sledujete Daniel více, tak víte, že je milovník kriketu, pokud to nevíte, tak už teď ano, v těch minulých letech byl opravdu často na nějakých zápasech. 26. července se zúčastnil semifinále a finále během anglického poháru s názvem English Twenty20, poté se vyfotil i s vítězným týmem a je vidět, že má neskutečnou radost a jen září. Jo a aby to bylo kompletní, tak hráli mezi sebou Middlesex Crusaders, kteří vyhráli, proti Kent Spitfires.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Appearances > 2008 > 26.07 - English Twenty20 Cricket Cup

Theatregoers Choice Awards /24.02/

14. února 2017 v 20:15 | Posted by: Nicol |  Appearances 2008
V únoru, přesněji 24. února se Daniel ukázal ještě na jednom předávání cen, tentokrát se jednalo o divadelní ceny Theatregoers Choice Awards, které se konaly v divadle Lyric. Daniel vyhrál i cenu v kategorii Dewynters London Newcomer of the Year a hra Equus jako celek, ve které právě hrál Daniel v hlavní roli vyhrála cenu v kategorii Best Play Revival.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Appearances > 2008 > 24.02 - Theatregoers Choice Awards

The Orange British Academy Film Awards (BAFTAs) at the Royal Opera House /10.02/

14. února 2017 v 19:06 | Posted by: Nicol |  Appearances 2008
source >gradcliffe.net

imagebam.com morebafta1.jpg imagebam.com imagebam.com
Appearances > 2008 > 10.02 - The Orange British Academy Film Awards (BAFTAs) at the Royal Opera House

Fantastická zvířata jsou nominována na 6 cen Empire Film Awards

14. února 2017 v 12:01 | Posted by: Nicol |  FBAWTFT - News

Nedávno byly zvěřejněny nominace na další předávání cen a to na Empire Film Awards a film Fantastická zvířata a kde je najít je nominován rovnou na 6 cen, mezi kategorie patří například nominace na Nejlepšího britského herce, Nejlepší herec.. Předávání proběhne 19. března v Londýně.

Jedná se o divácké hlasování, takže hlasovat pro své oblíbence můžete TADY.

Best British Film presented by The Hollywood Reporter
High Rise
I, Daniel Blake
The Girl With All The Gifts
Fantastic Beasts And Where To Find Them
Eddie The Eagle

Best Actor presented by Three
Ryan Gosling (La La Land)
Casey Affleck (Manchester by the Sea)
Ryan Reynolds (Deadpool)
Benedict Cumberbatch (Doctor Strange)
Eddie Redmayne (Fantastic Beasts)

Best Costume Design
Doctor Strange
Deadpool
Rogue One: A Star Wars Story
Fantastic Beasts And Where To Find Them
Captain America: Civil War

Best Make-Up and Hairstyling
Suicide Squad
Rogue One: A Star Wars Story
Fantastic Beasts And Where To Find Them
The Neon Demon
Star Trek: Beyond

Best Visual Effects
Doctor Strange
Rogue One: A Star Wars Story
The Jungle Book
Fantastic Beasts And Where To Find Them
Captain America: Civil War

Best Production Design
Doctor Strange
Arrival
La La Land
Rogue One: A Star Wars Story
Fantastic Beasts And Where To Find Them

Hra Harry Potter a prokleté dítě se bude hrát i na Broadwayi!

13. února 2017 v 14:28 | Posted by: Nicol |  HP - News
Divadelní hra Harry Potter a prokleté dítě se přesouvá pro velký úspěch i na prkna broadwayského divadla, ale budou zde účinkovat jiní herci než v Londýně a během února budou probíhat konkurzy.

Autoři hry zdůrazňují, že nijak nerozlišují, kdo by měl postavy hrát, musí se vejít jen do věkové hranice a být stejného pohlaví, což je logické, ale je jim jedno, jestli se na Harryho přihlásí někdo třeba s tmavou pletí, v Londýně hrála Hermionu herečka s tmavou pletí.

První zkoušky poté proběhnou na začátku roku 2018.

Pokud se tu nachází někdo, kdo to chce zkusit, odkážu Vás sem.

Nové obaly knihy Harry Potter a Kámen mudrců k 20. výročí vydání!

12. února 2017 v 15:02 | Posted by: Nicol |  HP - News

Nakladatelství Bloomsbury zveřejnilo nové obaly pro knihu Harry Potter a Kámen mudrců, jelikož se letos slaví 20leté výročí (26. červen 2017) od vydání této knihy (nemůžu uvěřit, že je to už 20 let!)

Jsou dvě verze, ale obě mají něco společného, jedná se o obaly stylizované do barev jednotlivých kolejí. Nová verze knih vyjde 1. června v UK, ale doufám, že se to nějak dostane sem, protože jsem se do toho zamilovala a nebo skončím na Amazonu a objednám to odtud. Nejvíce se mi líbí mrzimorská verza u těch obalů v černém, ta žlutá opravdu hezky vynikne, ale všechny jsou nádherné!

Knihy budou jak v pevné, tak i paperback verzi. Autorem ilustrací je Levi Pinfold.

Předobjednat si můžete knihu (knihy) ZDE.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Harry Potter Saga > Books > 20th anniversary editions of Harry Potter and the Philosopher's Stone

imagebam.com
Harry Potter Saga > Books > 20th anniversary editions of Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter Book Night /02.02/

11. února 2017 v 20:27 | Posted by: Nicol |  HP - News
source > twitter.com, snitchseeker.com
A dneska asi poslední článek, ikdyž jich mám potom připravených více, ale chci si to nechat na horší časy. 2. února proběhl tzv. Harry Potter Book Night, což je den, kdy se sejdou všichni fanoušci série Harryho Pottera v různých knihkupectvích, školách, knihovnách a diskutují s ostatními fanoušky, tento den se v Británii koná pravidelně, někteří fanoušci mají i obleky. Jsou pro ně i připravené různé soutěže, atrakce. A pořádá to vydavatelství Bloomsbury. Přijde mi to fakt hezké, akce se zúčastňují, jak děti, ale i dospělí. V ten den i uctili na některých místech památku nedávno zemřelého herce Johna Hurta.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Harry Potter Saga > Miscellaneous > Fan Events > 02.02 - Harry Potter Book Night